Siber Güvenlik Çözümleri

  Siber Güvenlik Çözümleri

  Güvenlik, bilgilerinizin saklanabilmesi için gereklidir. Bilgisayarlardaki güvenliği saklamak için üst düzey önlemler alınması gerekebilir. Siber güvenlik problemleri yaşamamak için doğru bir şekilde şifrelemek, güvenlik duvarı kullanmak, SPAM, antivirüs çözümleri gibi birçok yöntem kullanılabilir. Bu sayede bilgilerinizi diğer insanlardan saklayabilir ve kendi kişisel alanınızı maksimum seviyede koruyabilirsiniz. Siber güvenlik sorunlarını yaşamamak ve şirket bilgilerinizi sorunsuz bir şekilde koruyabilmek için güvenliğinizi artırmanız gerekir. Birçok farklı yöntem sayesinde güvenlik problemi çözülebilir.

  İletişim Ağı Nasıl Güvende Tutuluyor?

  Güvenlik konusuna birçok insanın önem vermesi gibi birçok firma da önem verir. Firma bilgilerinin gizli kalması ve çalınmaması için güvenlik önlemleri alınması gerekir. Bazı küçük şirketler güvenlik adımını atlayarak çok zayıf güvenlik duvarları kullanır ya da hiç kullanmaya gerek yok gibi düşünür. Bu durum bilgilerin çalınma ihtimalini oldukça yükseltir. Bilgileri koruma altına almak için yüksek güvenlik imkânı sunan uygun donanım ve yazalım gerekir. Güvenlik duvarı, kötü amaçlı yazılımlar ve antivirüs, SPAM ve güvenlik denetimi gibi hizmetlerimizle size maksimum derecede güvenlik sağlıyoruz.

  Güvenlik Duvarı (Firewall)

  İletişim ağının dış etkenlere karşı korunması, şirket bilgilerinden bireysel bilgilerinizin korunmasına kadar önemlidir. Güvenlik duvarı doğru bir şekilde oluşturulmadığı takdirde kolaylıkla aşılabilir. Bu durum ise bilgi kayıplarına, siber tehditlere gibi birçok probleme yol açabilir. Özellikle şirket bilgileri gibi önemli bilgilerin çalınması şirket açısından olumsuz sonuçlara neden olur.

  Bu yüzden de güvenlik duvarı (Firewall) doğru bir şekilde kurulması gerekir. Güvenlik ağınıza birinin girmemesi, veri sızmaması ve veri kaybı gibi problemlere karşılaşmamak için Firewall aldığımız tedbirler arasında yerini alır. Firewall, yerel ağ ile dış ağ arasındaki güvenliği kontrol eden yazılımdır. Firewall, ilk kurulduğu zaman yerel ağ ve dış ağ arasındaki geçişleri durdurur. Hangi veri paketlerinin geçip geçmeyeceği, parola doğrulamasının ne zaman yapılacağı gibi bilgiler güvenlik duvarının kural tablolarına konur. Böylece sistemi kullanan kişi bilgi trafiğini kontrol edebilir. Sistemlere kimin girip giremeyeceğine, sisteme giren insanların hangi servisleri kullanabileceğine güvenlik duvarındaki kurallar sayesinde belirlenir.

  İstenmeyen E-Posta (SPAM)

  SPAM, denilen şey istenmeyen e-postalardır. Birçok şirket spam koruması yetersiz diye finansal kayıplarla karşılaşır. Bu durumu engellemek için ise spam korumasının olması gerekir. Spam, aynı mesajın birden fazla gelmesi ve bu mesajların birçok insan tarafından istenmeyen mesajlardır. Spamlar daha çok ticari reklamlardır. Güvenilmeyen ürünlerin tanıtımı, hızlı şekilde para kazanmayı vadeder. Watchguard Spam Screen, Fortinet Mail Gateway, SpamAssassin, Trend Mikro Spam, Braccuda Spam gibi spam koruma çözümleriyle güvenlik oluşturuyoruz. Şirketinizin iletişim ağını inceleyerek en doğru ve uygun spam çözümünü sunuyoruz. Herhangi bir kesinti olamadan spam mesajlarından korunabilirsiniz.

  Kötü Amaçlı Yazılımlar ve Antivirüs

  Kötü amaçlı yazılım ve virüsler bilgisayarınıza zarar verdiği gibi bilgi kaybı, veri eksikliği vb. problemlerle karşılaşmaya neden olur. Casus yazılım olarak adlandırılan yazılım sistemi bilgisayara yüklenen, reklamları açan, ayarları değiştiren ve internet üzerindeki insanların alışkanlıklarını takip eden bir programdır. Casus yazılımı bazı durumlarda fark edilmeden indirilebilir.

  Bu programın bilgisayardan kaldırılması zahmetli olabilir. Bu tarz yazılımlardan ve virüslerden korunmak için gereken önlemleri alırız. Kötü amaçlı yazılım güvenliği, bilgisayarınızın ikincil koruma adımdır. Antivirüs yazılımları sayesinde bilgisayarınızı koruma altına alabilirsiniz. Antivirüs programları, yeni indirilen programı kontrol eder. Gözden kaçabilecek kötü amaçlı yazılımları algılar ve düzenli olarak belirli aralıklarla bilgisayarda tarama işlemi yapar. Güncel tehditleri algılamak için düzenli olarak güncelleme yapılır. Avira, Webroot, McAfee, Symantec, Trend Micro, Ese Nod32, Kaspersky AV, Bitdefender gibi açık ve kapalı kaynak antivirüs koruma çözümleri sunuyoruz.

  Güvenlik Denetimi

  Güvenlik denetimi bilgileri korumak için önemlidir. Şirket bilgilerinin çalınmasını önlemek için güvenlik ağının doğru ve güçlü olması gerekir. Tecrübeli çalışanlarımız inceleme yapar ve iletişim ağının alt yapısıyla alakalı rapor hazırlanır. Detaylı güvenlik denetimi yapabilmek için inceleme yapılır. Güvenlik denetimi ve analiz hizmetinde şifre koruması, şifre yönetimi, kullanıcı koruması, veri depolama koruması, fiziki sistem koruma, iletişim ağı koruması, protokoller/hizmetler ve veri depolama korumasını kapsar. Uzman kadromuz sayesinde sorunsuz bir şekilde güvenlik ağınızı oluşturuyoruz. Kaliteli hizmet alabilmek ve maksimum koruma ile verilerinizi korumak için tercih edebilirsiniz.

  Siber güvenlik nedir?

  Siber güvenlik, bilgisayar sistemlerini, ağları, cihazları ve verileri kötü amaçlı saldırılardan, hırsızlıktan, hasardan ve izinsiz erişimden korumak için kullanılan teknolojiler, süreçler ve uygulamalardır.

  Siber güvenlik çözümleri nelerdir?
  Siber güvenlik tehditleri nelerdir?
  Antivirüs yazılımı ne işe yarar?
  Güvenlik duvarı nedir?
  VPN nedir ve neden kullanılır?
  Çift faktörlü kimlik doğrulama (2FA) nedir?