Acronis

  Acronis

  Acronis Nedir?

  Acronis Nedir? Singapur’daki Parallels’den ayrı bir şirket olarak ayrılan ve 2003 yılında bağımsız bir şirket haline gelen bir veri koruma yazılımı satıcısıdır. Beş yıl sonra İsviçre’de kurulan şirket, yedekleme, olağanüstü durum kurtarma (DR) ve dosya senkronizasyonu ve paylaşımı sunar. sanal, fiziksel, bulut ve mobil ortamlarda ürünler. 145’ten fazla ülkede faaliyet gösteren Acronis Nedir?, 500.000’den fazla ticari müşteriye ve 5 milyon tüketici müşterisine sahip olduğunu iddia ediyor.

  Acronis şirket içi ve bulut yedekleme ve kurtarma yazılımı ürünleri, kullanıcı dostu, istikrarlı ve yenilikçi olma ününe sahiptir. Yazılımı, minimum miktarda CPU ve bellek kullanacak şekilde tasarlanmıştır ve ayrıca depolama dizileri, bulut ve bant dahil olmak üzere beş farklı hedefe kadar yazılabilir. Bu, yöneticilere veri yedeklemelerinde ortam ve hedef türlerini karıştırma ve eşleştirme konusunda daha fazla esneklik sağlar.

  2012 yılında Acronis, mobil dosya paylaşımı, senkronizasyon ve işbirliği yazılımı ile tanınan dosya paylaşım yazılımı şirketi GroupLogic’i satın aldı. Acronis, 2014 yılında nScaled’i ve hizmet olarak felaket kurtarma (DRaaS) ürününü satın aldı. NScaled, kurumsal veri yedekleme ve DR için bir hibrit bulut altyapısı sağladı. nScaled platformu, çoğaltmayı yönetmek ve yeniden çalışma ve yük devretmeyi başlatmak için yazılım içeriyordu.

  Acronis AnyData Engine

  Acronis, işletmeler, KOBİ’ler ve tüketiciler için ürünler sunmaktadır. Satıcı, ürünlerinin çoğunu sanal ve fiziksel sunucu korumasını sağlamak için 2014 yılında piyasaya sürülen Acronis AnyData Engine’e dayandırıyor. Adından da anlaşılacağı gibi, ürünün bir çekiciliği, birçok veri biçimiyle uyumlu olmasıdır. Motor, farklı türde sunucularda ve işletim sistemlerinde (OS’ler) kullanım için birçok veri yedekleme ve koruma özelliğini birleştirir.

  Acronis AnyData Engine, Citrix XenServer, KVM, Microsoft Hyper-V, Oracle VM ve VMware ESXi dahil olmak üzere Windows ve Linux işletim sistemlerinde ve sanal sunucularda çalışır. Motor ayrıca Microsoft Exchange, SQL Server, SharePoint ve Active Directory dahil olmak üzere birçok dosya türünü ve yaygın uygulamayı destekler.

  AnyData Engine üzerinde çalışan Acronis ürünleri aşağıdaki özellikleri içerir:

  Sanaldan sanala, sanaldan fiziksele, fizikselden sanala ve fizikselden fiziksele dahil olmak üzere çeşitli veri taşıma biçimleri.

  Depolama alanını ve bant genişliği kullanımını azaltmak için yerleşik sıkıştırma ve veri tekilleştirme. Verilere istendiği gibi uygulanabilen yerleşik AES-256 düzeyinde şifreleme. Tam disk ve sanal makine (VM) Anlık görüntüler kullanılarak, yedekleme ve kurtarma için tüm disk sürücüsü veya VM saklanabilir; korumalı sistemlerin yedekleme sırasında çevrimdışı olması gerekmez. Ayrıca, Acronis yedekleme ve kurtarma ürünlerinde yerleşik olarak bulunan Evrensel Geri Yükleme, yedeklemelerin farklı bir sisteme geri yüklenmesini sağlar – örneğin, fizikselden sanala. Birçok yedekleme sağlayıcısı gibi Acronis’in de anında kurtarma özelliği vardır.

  En iyi kurumsal teklifler

  Acronis Backup for business, satıcıya göre boyut veya konumdan bağımsız olarak sanal, fiziksel, bulut ve mobil platformlardaki verileri korur. Disk görüntüleme yedeklemesi ile bir işletme, tüm sisteminin, dosyalarının veya verilerinin yedek görüntülerini yakalayabilir. İşletme, yedeklemeleri yerel diskler, ağ depolama ve bulut dahil olmak üzere depolama cihazlarında depolayabilir.

  Acronis Backup, sanal makinelerin ve ana bilgisayarların hem aracısız hem de aracı tabanlı yedeklemesini ve kurtarılmasını sağlar. Bir işletme, farklı hipervizörler arasında ve ayrıca fiziksel makinelerden veya buluttan geçiş yapabilir. Çeşitli bulutlar, sanal sistemler ve fiziksel makineler arasında iş yükü geçişi de mümkündür.

  Acronis Backup 12, 2016’da Microsoft Azure VM’leri ve Amazon Elastic Compute Cloud örnekleri için yedekleme başlattı. 2017’de Acronis Backup 12, Microsoft Office 365 için buluttan buluta yedeklemeyi ekledi.

  Satır içi ve global veri tekilleştirme, disk depolama kullanımını ve ağ bant genişliği gereksinimlerini azaltır. Kurtarma süresi hedeflerini azaltmaya yardımcı olan herhangi bir cihazdan merkezi bir web yönetim konsoluna erişilebilir.

  Acronis Storage, blok, dosya ve nesne iş yüklerini birleştiren, ölçeklenebilir, yazılım tanımlı bir depolama ürünüdür. Ürün, satıcının veri koruma ve yönetim paketi ile entegre edilmiştir.

  Acronis Cloud Storage, yedekleri Acronis’in 14’ten fazla bulut veri merkezinden birinde depolayarak DR sağlar. Acronis Cloud Storage, Acronis Backup ile entegredir, böylece bir işletme yerel yedeklemelere ek olarak tesis dışı bulut yedeklemesi yapabilir.

  Acronis Cloud, disklerin, bölümlerin, sunucuların, verilerin ve mobil cihazların yedeklenmesini destekler. Ardından dosyaların, klasörlerin, uygulamaların veya tüm sistemin kurtarılmasını sağlar.

  En iyi tüketici ürünleri

  Acronis True Image, sistem diskinin veya seçilen bölümün bir kopyasını yakalayarak tam görüntü ve ayna görüntüsü yedeklemesi sağlar. Müşteriler daha sonra tek bir dosyayı, klasörü veya tüm sistemi kurtarabilir. Tam bir görüntü kopyası gerekmiyorsa, yedekleme için tek tek dosyalar ve klasörler de seçilebilir.

  Acronis True Image, Acronis Active Protection ve şifrelemeyi içerir; premium sürümler, Acronis ASign ve Acronis Notary’ye sahiptir ve birden fazla cihazda kullanım için dosya senkronizasyonu ve paylaşımı sağlar. Acronis Cloud Storage aracılığıyla True Image, bulut yedeklemesi sağlar. Sürekli bulut yedekleme, artımlı değişiklikleri her beş dakikada bir sıklıkta yakalayabilir.

  Acronis Disk Director, satıcıya göre disk kullanımını optimize eden ve verileri koruyan bir dizi araç. Bölüm yönetimi – bölümler oluşturma, özelleştirme ve düzenleme yeteneği – ve kayıp veya silinmiş veri bölümlerinin toplu olarak kurtarılmasını içerir. Disk klonlama, bir tüketicinin dakikalar içinde yedek bir sabit disk sürücüsü kullanmasını sağlar.

  Güvenlik

  Acronis kurtarma ve veri yedekleme yazılımı ürünleri, birkaç farklı güvenlik özelliğine sahiptir. Örneğin Acronis Backup, Acronis Active Protection, Acronis Noter, Acronis ASign ve şifrelemeyi içerir.

  Acronis Active Protection, verilerdeki, yedekleme dosyalarındaki ve yedekleme uygulamasındaki şüpheli değişiklikleri algılayarak fidye yazılımı koruması sağlar. Müşteriler bir uyarı alır ve bir fidye yazılımı saldırısından önceki bir noktadan kurtulabilir. Teknoloji, yapay zeka ve makine öğrenimini birleştirir ve kötü amaçlı yazılımdan koruma ürünleriyle uyumludur.

  Acronis Noter, düzenleyici uyumluluğu geliştiren blok zinciri ile yedekleme özgünlüğünü ve bütünlüğünü sağlar. Blok zinciri veri doğrulaması, içeriğin orijinal versiyonuna karşı yapılan değişiklikleri doğrular. Temel blok zincirine erişimi olan herkes, bir dosyanın gerçekliğini bağımsız olarak onaylayabilir. Acronis ASign belge sertifikası, blok zinciri teknolojisi tarafından etkinleştirilen imzalara sahip dosyaların gerçekliğini onaylar.

  Acronis ürünlerinde blockchain teknolojisinin kullanılması yenilikçi olarak kabul edilir. Satıcı, Acronis Storage ürününü, blockchain’in yazılım tanımlı depolama ve veri korumasına ilk entegrasyonu olarak tanımlıyor. Acronis Storage’daki güvenlik özellikleri arasında veri bütünlüğü için şifreleme, Acronis Noter ve Acronis CloudRAID bulunur.

  Acronis rakiplerine karşı

  Acronis, Unitrends, Veeam Software ve Carbonite‘ı içeren rekabetçi bir veri koruma ürünü pazarında yer almaktadır. Unitrends, yedekleme ve kurtarma için donanım ve yazılım sunar. Şirket 1989 yılında kuruldu ve Acronis’in piyasaya sürüldüğü 2003 yılında entegre cihazların satışına başladı. Satıcıya göre Unitrends, Office 365 için iş sürekliliği, DR, cihaz tabanlı yedekleme, artımlı sonsuza kadar yedekleme, tam kurtarma, anında kurtarma, DRaaS ve yedekleme sağlar.

  Acronis gibi, Unitrends de fidye yazılımı saldırısını tespit etmek için tahmine dayalı analitik kullanarak ürünlerine fidye yazılımı korumasını dahil etti. 2006 yılında kurulan Veeam Software, tamamen sanal makine koruması olarak başladı, ancak o zamandan beri tekliflerini fiziksel ve bulut korumasına genişletti. Amiral gemisi Veeam Availability Suite, yedekleme, replikasyon ve geri yükleme sağlar.

  2017 yılında Veeam, Amazon Web Services veri koruması sağlayan N2W Software’i satın aldı. Şirket, ürünlerini “her zaman açık olan kuruluş için kullanılabilirlik” olarak tanımlıyor ve kuruluşların korunmasına yönelik odağını artırdı. 2005 yılında kurulan Carbonite, bulut yedekleme, veri koruması ve DR sağlar. Başlangıçta tüketicilere odaklanırken, 2018 itibariyle Carbonite artık ağırlıklı olarak işletmelere hizmet ediyor. Satıcı, 2017’de yüksek kullanılabilirlik ve Datacastle uç nokta yedeklemesi için Double-Take Yazılımını satın aldı ve ardından 2018’de Mozy çevrimiçi yedeklemesini satın aldı.

  Sizlerde bu hizmetten yararlanmak ve danışmanlık hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için bizlere info@pro-sistem.com adresinden ulaşabilir, dilerseniz www.pro-sistem.com.tr adresimizde bulunan talep formunu doldurabilirsiniz.

  Acronis ne tür ürünler ve hizmetler sunmaktadır?

  Acronis, bireysel kullanıcılar ve işletmeler için veri yedekleme, kurtarma, güvenlik ve bulut depolama hizmetleri sunar. Ürünleri arasında Acronis True Image, Acronis Cyber Protect ve Acronis Cyber Backup bulunmaktadır.

  Acronis'in çalıştığı işletim sistemleri nelerdir?
  Acronis veri yedeklemelerini nerede saklar?
  Acronis veri şifreleme sağlar mı?
  Acronis ürünlerinin maliyeti nedir?
  Acronis'te yedekleme sürecini nasıl otomatikleştirebilirim?
  Acronis ürünleri, sanal makine yedeklemesi yapar mı?