İp Santral Çözümleri

  İp Santral Çözümleri

  IP santral diğer bir adıyla telefon santralidir. Özellikle ofislerde kullanılan bir uygulama olması iletişim açısından kolaylık sağlar. Geleneksel santrallerin aksine ses, görüntü ve verilerin bir ağ üzerinde toplanması IP santrallerinin oluşmasını sağlamıştır. Kolay yönetilmesi ve uygulanabilmesi sebebi ile pek çok alanda talep görülür. Bakımlarında titizlik gerekmemesi kolaylık sağlar. Kurulum işlemi ise oldukça rahattır. Gelişmelere açık yapısı sebebi ile teknolojik yeniliklere kolayca adapte olur. Görüntülü konuşma, sesli mesaj, E-mail gönderileri, Fax Over IP gibi çeşitli işlemler IP santraller tarafından gerçekleştirilir.

  . Ayrıca uzak erişim hizmeti sayesinde her alanda kullanılabilir. IP santrallerinin sunmuş olduğu pek çok hizmet varadır. Bunların başında kişi masaya bağımlı olmadan telefon ile iletişim kurabilir. Mobil cep telefonlarından dizüstü bilgisayarlara varana dek istediğiniz kişi ve zamanda iletişim sağlayabilirsiniz. Ofis bazında bakıldığında iletişim ağını tek bir hatta toplar. İster dışarda olun ister ofis içinde herhangi bir uzaklıktaki müşteri ile anında görüşebilirsiniz. IP santrale bağlı olan ofis hattına gelen cevapsız çağrılar kişiye sesli mesaj olarak bildirilir. Bu uygulamanın sunduğu diğer bir hizmet ise şirketlerin kendi aralarındaki iletişimlerinin ücretsiz olmasıdır.

  Bulut Santral Nedir?

  Bulut Santral iletişim sirkülasyonunun fazla olduğu şirketlerde çalışanların iş yükünü hafifleterek kolaylık sağlar. Sağlıklı ve düzenli bir iletişimi sağlayarak şirket müşterisinin memnuniyetinin arttırır. Telefonlarınızın yerini alarak internet üzerinden iletişim sağlayan Bulut santrali uygun fiyat aralığı sayesinde hizmet verir. Bulut Santral ile iletişim giderlerinden tasarruf etmiş olursunuz. Özellikle iş sektöründe yoğun olarak talep görülür. İster kişisel ister kurumsal iletişim ihtiyaçlarınızı karşılamaktadır. Özel alt yapısı sayesinde internet erişiminin olduğu her alanda kullanılır.

  Bulut Santral teknolojik ve yazılım alt yapısına sahiptir. Bu sebeple teknolojik yeniliklere kolayca uyum sağlar. Ofisinizde kullandığınız masa telefonlarının ve mobil telefonların etkileşimi sayesinde şirketler ve çalışanlar kesintisiz iletişim imkânı sağlar. Bulut Santral sabit hatta uygulanan sabit tarife yerine ihtiyaca uygun paket oluşturarak tasarruf etmenizi sağlar. Fiyatta sağladığı esneklik sayesinde E-Ticaret sitelerinden muayenehanelere varana değin pek çok alanda hizmet vermektedir.

  Bulut Santral Nasıl Kullanılır?

  Bulut Santral müşterisine herhangi ek bir ücrete sebebiyet vermeden hizmet vermektedir. İnternet üzerinden gerçekleşen işlemleri sayesinde erişimin olduğu her yer bu uygulama kullanılabilir. Fiziki santrale ihtiyaç duyulmadan kullanıma sunulur. Bulut Santral kullanılmadan önce “kaç dahili kullanacağınız? 0850 mi yoksa 0212 gibi coğrafi numaralar mı kullanacağınız? IP telefon mu analog telefon mu?” soruları cevaplanır. İhtiyaca göre belirlenen paket sizlere cüzi miktarlarda hizmet verir. Bulut santralin asıl amacı kurumsal kimliğinizi oluşturmaktır. Bulut uygulaması sayesinde itibarınızı lekeleyecek kişilerin girişimlerini önler.

  Örneğin sizin adınıza sahte şirket telefon görüşmesi gerçekleştirecek. Bu sizlerin isteği doğrultusunda olduğu için Bulut Santral tarafından tehdit olarak algılanır. Ardından bu kişilerin saldırıları önlenir. Yetkisiz işlemlerin böylece önüne geçebilirsiniz. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte Bulut santralin yanı sıra uygulaması da gelişmiştir. Bulut programı iş sektöründe oldukça sık kullanılmaktadır. Verilerinizin ve uygulamalarınızın güvenliğini sağlayarak herhangi bir felaket durumunda belgelerinizi sizlere teslim eder.

  Kimler İçin Uygundur?

  Pek çok alanda kullanılmasının yanı sıra internetin olduğu her yerde erişim sağlanabilir. Kolay ve hızlı alt yapısı sayesinde iş piyasasının vazgeçilmez uygulamalarındandır. Müşteri güvenliğini ön planda tutarak yetkisiz gerçekleşen işlemleri engeller. Konferanslı görüşme gibi ses ve görüntünün birlikte olduğu iletişim yollarında Bulut Santral kullanılır.

  İnternet erişiminin olduğu hiçbir alanda sıkıntı çıkarmaz. Ofisinizden uzak olmanızda problem yaratmayacaktır. İstediğiniz her an işlemlerinizi kolay ve hızlı gerçekleştirebilirsiniz. Özellikle ofislerde çağrı yönlendirme ve çağrı kaydı yapılmaktadır. Bulut Santral sayesinde tek bir hareket ile işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

  Çağrı transferi, sesli yanıt hizmeti, çağrı bekletmek, ses kaydı ve dijital faks işlemleriyle kolayca müşterinizle irtibat kurabilirsiniz. Kobiler, dijital pazarlama siteleri, hukuk büroları, çok şubeli firmalar, saha elemanı çalıştıran şirketlerde bulut Santral oldukça sık kullanılır. İletişimin yoğun olduğu ofislerin iş yükünü en aza indirerek kolaylık sağlamaktadır.

  Bulut Santral Nasıl Çalışır?

  Oldukça kolay kullanılmasının yanı sıra sunduğu imkânlar ile de memnun etmektedir. Özel ve ya kurumsal telefonunuza gelen çağrılar bulunmaktadır. Müsait olmadığınız anlarda Bulut Santral tarafından sesli yanıt hizmeti ile iletişim sağlayabilirsiniz. Bunların yanı sıra müşterileri ile sık sık görüşen bir firmanın yöneticisi iseniz bulut programı pek çok işinizde sizlere yardım edecek. Sabit hattınıza ya da IP telefona yönlendirme gerçekleşir.

  Bulut çözümleri ile firmaların elde ettiği avantajlar arasında ise maliyet gelmektedir. Bulut sistemi ile depolama, yazılım, paylaşım, ulaşım gibi birçok işlemlerin yapılması ile beraber işletim maliyetleri de ortadan kalkmaktadır.

  Çok şubeli firmalar iletişim giderinden Bulut Santral sayesinde oldukça tasarruf etmektedir. Şirketler arası sağladığı ücretsiz iletişim sayesinde şehriler arası firmalar veya şirketiniz ile anında iletişim kurabilirsiniz. IP santrallerde kablolama ihtiyacı yoktur. Bilgisayarda bulunan kabloları kullanarak Bulut Santral hizmeti sağlanabilir.

  Her IP telefon üzerinde bir çoklayıcı ( Ethernet Switch) yer alır. Bilgisayarınız için tasarlanan alt yapıdan diğer elektronik cihazlarda faydalanabilir. Bakımı ve programlaması da oldukça kolaydır. Ayrıca Bulut Santral sayesinde bilgisayarınızda olan değişiklikleri kontrol edebilirsiniz.

  Verilerin güvenli bir alanda depolanması avantajında büyü ölçekli verilerin depolanması ve büyük ölçekli verilerin analizlerinin de yapılabilmesi ayrıcalığını sunmaktadır.

  Bulut Santral Avantajları

  Bulut santralin en gelişmiş özellikleri arasında teknolojiye uyumu ön planda çıkar. Yazılım olmasına dayanan uyumu sayesinde yeni teknolojik hareketlere kolayca adapte olur. Böylelikle herhangi bir ücret ödemeden güncelleme yapılabilir. Tek bir ağ üzerinden hizmet verdiği içi telefonunuz veya diğer cihazlar için kuruluma gerek görmemektedir.

  Ayrıca kablolama gibi sorunları da yoktur. Düzenli ve rahat çalışma alanları için oldukça uygundur. Bulut santralin kurulumu ve programlanması oldukça kolaydır. Hızlı hizmeti sayesinde istediğiniz an iletişime geçebilirsiniz. Ofis dışında olmanızda artık sıkıntı haline gelmez.

  Başka uygulamalar ile uyum sağlaması kolaydır. Dikkat etmeniz gereken programın güvenli olmasıdır. Ses iletişiminin yanı sıra görüntü, yazışma (chat), konferans gibi hizmetleri de bulunur. İnternetin olması işlemlerin gerçekleşmesi için yeterlidir. Uzun süre kullanımda maliyeti oldukça düşüktür. Ayrıca sunduğu imkânlar sayesinde ücretin karşılığı fazlasıyla verilir. Son olarak her zaman ve her alanda iletişim kurabileceğiniz bir alt yapıya sahiptir.

  Bulut Santral Özellikleri

  Uygun fiyat performans aralığı ile hizmet veren Bulut Santral pek çok avantaj sağlar. Bunların yanı sıra müşterisinin gizliliğine de dikkat eder. Bakıldığında Bulut Santral iletişimin tek bir hat üzerinden gerçekleşmesidir. Genellikle bu uygulamalar büyük şirketlerde veya E-Ticaret sitelerinde gerçekleşir. Bulut Santral hizmetlerine örnek vermek gerekirse;

  -Gelişmiş Çağrı Transferi

  -Sesli Yanıt Hizmeti

  -Detaylı Çağrı Kaydı

  -Konferans Görüşme

  -Çağrı Yönlendirme

  -Çağrı Karşılama Grubu

  -Faks Aracılığıyla E-Mail

  -Görüşme Esansında Kuyruk Oluşturma

  -Ses Kaydı

  -Başka Dahiliden Çağrı Çekmek

  -Beni Bul Hizmeti

  -Çağrı Bekletme

  -Rahatsız Etmeyin Modu gibi birçok işlevi vardır.

  Çağrı bekletmeye gerek duyulmadan iki kişiden fazla iletişim ağı ile aynı anda pek çok müşteriye hizmet verebilirsiniz. Bu işlemi konferans görüşme ile gerçekleştirebilirsiniz. Detaylı çağrı kaydı hizmetinde gelen çağrıların kimler tarafından ve niçin yapıldığı kayıtlıdır. Bunun yanı sıra cevapsız çağrılar hakkında da bilgilendirme yapılır. Kuyruk oluşturma işleminde ise görüşme işlemi için müsait olunmadığı takdirde müşteriler hatta sıraya dizilir. Böylece kişi teker teker uygun zamanda müşterilerine hizmet verebilir.    

  IP Santral nedir?

  IP Santral, İnternet Protokolü (IP) üzerinden çalışan bir telefon santral sistemidir. Sesli ve video aramaları, anlık mesajlaşma ve konferans hizmetlerini yönetmek için kullanılır.

  IP Santraller ve geleneksel telefon sistemleri arasındaki fark nedir?
  IP Santraller nasıl çalışır?