Sanallaştırma Çözümleri

  Sanallaştırma Çözümleri

  Küçük ya da orta ölçeğe sahip olan birçok işletmenin ilk hedefi daha fazla büyümeyi bütçe avantajlarını elde ederek sağlamaktadır. Sanallaştırma çözümleri ise firmaların bu hedeflerine ulaşmalarında avantajları görmelerini ve daha ekonomik olan çözümlere de ulaşabilmelerine destek sunar. Gerekli olan çalışmaların gerçekleştirilmesinde sanallaştırma çözümlerinden yararlanabilirsiniz.

  İşletmeniz İçin Sanallaştırmanın Gücü!

  İşletmelerin gelişimlerini sağlarken istedikleri bu büyümeyi elde ederken aynı zamanda maliyet açısından da avantaj sağlayan seçeneklere yönelmektedir. Böylelikle hem gelişim ve büyüme yaşanırken hem de yenilikçi fikirlerden yararlanılmasının da avantajları elde edilebilir. Yenilikçi fikirlerin elde edilebilmesi işlemlerinde sanallaştırmanın gücünden yararlanılarak işletme açıcından da etkili olan çözümlere ulaşılması da mümkün olmaktadır. İhtiyaca uygun olan çözümlerin elde edilmesinde ayrıca işletme bütçesine uygun olan içeriklerden de yararlanılması da önemlidir.

  Sanallaştırma çözümleri ise hem işletme çalışmaları açısında elde edilecek olan ayrıcalıkları sunarken hem de maliyet açısında da istenen düşük bütçeli çözümlere de sahip olunabilmesine destek sunar. Sanallaştırma çözümü kullanımı ile kullanılabilirliği yüksek olan makineler alınabilirken genel IT maliyetleri açısından da yüzde elli illa yetmiş oranında da tasarruf gerçekleştirilebilmektedir.

  Sanallaştırmanın Faydaları

  İşletmelerin gelişimleri açısından avantaj sağlayacak olan çalışmaları yaratırken ayrıca kurumsal uygulamalarında en iyi şeklinde kullanılabilmesi son derece önemlidir. Sanallaşmanın faydaları arasında ise kurumsal uygulamaların en iyi şekilde kullanılması ve istenen performansın ise sergilenebilmesi yer almaktadır.

  Sanallaştırma faydaları arasında aynı zamanda enerji verimliliğinin artırılırken yatırım maliyetlerinin de azalması yer alır. Yatırım maliyetlerinde yaşanan azalma işletmenin daha az maliyetli işlemler yapmasını sağlayarak farklı konulara bütçe ayırabilmesine de olanak sağlamaktadır. Bunun yanı sıra enerji verimliliğin artması da firma için önem taşır. Sanallaştırmanın faydaları içinde sunulan yatırım maliyetlerindeki düşüş dana az donanım gerektirmesi ve sunucu yönetici oranının azaltılması açısından etkilidir.

  Sanallaştırmanın faydaları arasında yer alan Mac bilgisayarınızda kullanımında sanal bir bilgisayar ortamı oluşturmanıza destek sunar. Yıkım ve onarım çözümlerinin sunulması ile beraber iş sürekliliğinin oluşturulması ise sanallaştırma çözümlerinin faydaları arasında bulunmaktadır. Yüksek elverişliliğin sağlandığı sistem aynı zamanda yüksek performans gücünden de yararlanılmasına yardımcı olur.

  Tek bir bilgisayar üzerinden birden fazla işletim sisteminin açılmasında avantaj sağlamakta olan sanallaştırma çözümleri daha hızlı masa üstü ataması yapılmasını da sağlar. Uygulamalar arasındaki çakışmalardan kaynaklanan sorunların azaltılmasına yardımcı olan sistem kurumsal masaüstü yönetiminin ve masaüstü kontrolünün gerçekleştirilmesine yardımcı olmaktadır.

  Sanallaştırma İçin Geçerli Olan Nedenler

  Sanallaştırma çözümleri firmalar için büyük avantajları bir arada sunar. Özellikle küçük ve orta ölçekli firmaların yeniliklere daha açık olmasını sağlarken istedikleri büyümenin de elde edilmesinde etkilidir. Firmalarda gerçekleştirilen sanallaştırma mevcut olan kaynakların daha verimli kullanılmasına destek sunar. Bir sunucuya bir uygulama yöntemlerinden uzaklaşılması ile beraber ortak alt yapı kaynaklarının birleştirilmesinden yararlanılabilmektedir.

  Veri merkezi maliyetinin azaltılmasında yardımcı olan sanallaştırma çözümleri bu özelliğini ise donanım bağımlılığının azaltılması ve sunucu oranının artırılması ile sağlamaktadır. Bu ise daha az soğutma ihtiyacı daha az enerji demektir. Ayrıca bu özelliği ile personel ihtiyacında da azalmaya gitmektedir. Sunucu yönetici oranının azalması personel açısından da ihtiyaç azalmasına etki ederek bu anlamda da avantaj elde edilmesine destek sunar.

  İş sürekliliğinin kalitesinde yaşanan artış sanallaştırma için geçerli olan nedenler arasında yer alır. Bu sayede donanım ve uygulamaların kullanılabilirliği artar. Tüm sanal ortamı hizmette bir eksilme olmadan yedeklemeniz mümkün olur. İstenirse de başka yere de taşınabilir. Planlanmış olan durumlardan anında yedekleme yapılmasını sağlayan sanallaştırma çözümleri planlı aksama süresinin de ortadan kalkmasına yardımcı olmaktadır.

  Sanallaştırma çözümleri işletimsel esneklik kazanılmasını da sağlamaktadır. Daha hızlı bir sunucu hazırlığı ve dinamik kaynak yönetimine sahip olunmasına yardımcı olurken gelişmiş bir masaüstü ve uygulama ataması ile de işletmenin piyasadaki değişikliklere de kısa sürede ve kolaylıkla ayak uydurmasını da sağlamaktadır.

  Sanallaştırma çözümleri aynı zamanda güvenliği artırırken yönetilebilir bir alanın da elde edilmesine destek olmaktadır. Kullanıcıların her an her yerde ve her durumda uzaktan erişebilecekleri masa üstü ortamlara sahip olmaları sağlanır. Kullanıcılar internet ağı ve cihaz kullanımı ile kısa sürede birçok bilgi erişimine sahip olarak çalışmalarını da yönetebilmektedir.

  Sanallaştırma nedir?

  Sanallaştırma, fiziksel bir bilgisayarın kaynaklarını (işlemci, bellek, depolama, ağ vb.) birden fazla sanal makineye bölmeye ve paylaştırmaya olanak tanıyan teknolojidir.

  Sanallaştırma çeşitleri nelerdir?
  Sanallaştırma teknolojisinin avantajları nelerdir?
  Sanallaştırma yazılımları nelerdir?
  Sanallaştırma maliyetli midir?
  Sanallaştırma güvenli midir?