İş Sürekliliği ve Felaket Kurtarma Çözümleri

  İş Sürekliliği ve Felaket Kurtarma Çözümleri

  İş yerlerinizde çalışmalarınızın kesintisiz devam edebilmesi için çeşitli çözüm yolları bulunmaktadır. Veri korunumu ve gizliliği hem şirket hem de çalışanlar için oldukça önemli bir yere sahiptir. Erişim ve alt yapıda yaşanan aksaklıklar nedeniyle geri dönüştürülemez hatalar oluşabilir.

  Hatalarınız sonucu maddi ve manevi zararlar oluşur. Silinen dosya ve çalışmalarınızı süresiz kaybedebilirsiniz. Bu tür iş felaketlerinin önüne geçmek için bulut programları bulunmaktadır. Çeşitli bulut program yapıları sayesinde çalışmalarınızın güvenliğini garanti altına alabilirsiniz. Verileriniz tek bir alanda toplanarak saklanır. Bulut programlarının içerisinde Disaster Recovery (Felaket Kurtarma) sayesinde iş evraklar muhafaza edilir.

  Kurumsal iş yerlerinde evrakların depolanmasını ve korunmasını sağlar. Bulut uygulamasının sağladığı avantajlar sayesinde her alanda kolayca çalışabilirsiniz. Araştırmalara göre dijital felaketlere uğrayan şirketlerin %93 kayıplar karşısında iflas etmektedir. Bu sorular karşısında ayakta duran şirketler datalarına ulaşabilmektedir. Fakat uygulama programları geri dönüşümsüz olarak kaybolmaktadır. İş sürekliliğini garanti altına alabilmesi sebebiyle Bulut programları iş sektöründe oldukça aktif kullanılmaktadır.

  Bulut Felaket Kurtarma (Cloud Disaster Recovery) Nedir?

  Bulut Felaket Kurtarma uygulamaları sayesinde işinizde kesinti olmadan süreklilik sağlayabilirsiniz. Veri ve müşteri kaybının önüne geçerek erişimdeki aksaklıklara karşı dirençlidir. Alt yapı eksikliklerine karşı şirketin para kaybını en aza indirir. Cloud Disaster Recovery resmi ve yasal düzenlemelere uyum göstermektedir.

  Verilerin bir alanda toplanmasını sağlayarak kolay erişim sağlar. Bunun yanı sıra iş uygulamalarını güvenilir ve çalışır hale getirmeyi hedefler. Sonuç olarak kurumların itibarını koruyarak müşteri güvenliğini arttırır. Genellik ekişlere felaket kurtarma denilince doğal afet gelmektedir. Bu tür olayların başa gelme olasılığı oldukça azdır. Siber hırsızlık, veri kayıpları, sistem odası arızası, çalışan hatası ve enerji kayıplarını ortadan kaldırmak için Bulut programları kullanılır.

  Cloud Disaster Recovery Avantajlar

  Cloud Disaster Recorvery uygulamaları şirketlere pek çok imkân sunmaktadır. Dijital sermayenin kolay ulaşılabilmesi sebebi ile itibar ve para kaybı en aza indirgenir. Hızlı ve rahat bir şekilde devreye sokulan işlevi sayesinde zaman kaybını ortadan kaldırır. Felaket durumlarında hataya 15 dakika içinde müdahale etmesi sayesinde sıfır veri kaybı ile hizmet vermektedir. Virüslere karşı cihazlarınızı koruyarak veri gizliliği ve korunumu sağlanır. buna ek olarak şirketin enerji kayıpları ortadan kaldırılır.

  Maliyet

  Uygun fiyat performans aralığı sayesinde hizmet veren Cloud Disaster Recovery şirket bütçesine herhangi bir zarar vermez. Cüzi ücretler ile sahip olacağınız olanaklar sayesinde müşteri memnuniyetini ön planda tutar.

  7/24 Hızlı Destek

  Her an iletişim kurabileceğiniz alt yapısı ile alanında uzman mühendisler ile veri kaybını en aza indirger. Şirket ve çalışanların sorunları ile birebir ilgilenilerek akıllardaki soru işaretlerini ortadan kaldırır.

  Destek Bileti

  Vnwar, Hyber-V platform desteklerinin yanı sıra Ticket hizmet sayesinde kolay hizmet sağlar. Destek bileti uygulaması sayesinde oluşan hataları dijital ortamlardan takip edebilirsiniz. Ayrıca online destekler ile müşteride hatalara müdahale edebilir.

  Hız ve Esneklik

  Program satın aldıktan sonra kısa sürede işlev görür. Hata ve sorunlara hızlı müdahale edilmesi ile datalar geri getirilebilir.

  Kesintisiz Erişim

  Sorunların en aza indirilmesi için hızlı müdahale gerekir. Sunulan hizmetler de kesintisiz iletişim ağı ile problemler ortadan kaldırılır.

  Yedekleme

  Verilerin ve dataların kopyalanması sayesinde oluşacak sorunlar karşısında korkunuz ortadan kalkar. Güvenliği sağlanan belgeler ihtiyaç doğrultusunda hizmete sunulur.

  Güçlü Altyapı

  Geliştirilmiş alt yapısı sayesinde bulut programı verilerinizin güvenliğini sağlar.

  Kapasite Yönetimi

  Kapasitenin gerektiği zaman arttırma işlevi sayesinde uygulama ve verileriniz güvence altına alınır. Ayrıca yapılan her işlem kayıt altına alınır.  

  İş sürekliliği ve felaket kurtarma arasındaki fark nedir?

  İş sürekliliği, iş süreçlerinin kesintisiz olarak devam etmesini sağlamak için kullanılan stratejiler ve planlardır. Felaket kurtarma ise, felaket sonrası kritik sistemlerin ve verilerin mümkün olan en kısa sürede yeniden çalışır hale getirilmesi için geliştirilen planlar ve teknolojilerdir.

  İş sürekliliği ve felaket kurtarma çözümleri neden önemlidir?
  Felaket kurtarma çözümü seçerken nelere dikkat etmeliyim?