Verbis Kaydı

  Verbis Kaydı

  Veri Sorumluları Sicil Bilgi Sistemi (VERBİS) kaydının gerçekleşebilmesi için, kayıt öncesinde son derece sistematik ve planlı bir çalışma yaparak, işletmenizin tüm bilgi varlığının eksiksiz ve güncel bir şekilde ortaya konması gereklidir.

  VERBİS Nedir?

  6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’nun 16’ncı Maddesi kapsamında, kişisel veri işleyen gerçek ve tüzel kişi veri sorumlularının, kişisel veri işlemeye başlamadan önce, Veri Sorumluları Siciline kayıt yaptırmaları zorunludur. Bu kapsamda, veri sorumlularının Kişisel Verilerin Korunması Kurumu’nun online bir sistemi olan Veri Sorumluları Sicil Bilgi Sistemi’ne (“VERBİS”) kayıt yaptırması gerekmektedir.VERBİS’e Kayıt Zorunluluğunda İstisnalar Var mıdır?

  Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’nun 16’ncı Maddesine göre istisna kapsamına alınan veri sorumluları tıklayınız.

  VERBİS Danışmanlık Hizmetlerimiz

  Veri Sorumluları Siciline Kayıt yükümlülüğü olan veri sorumlularının, VERBİS kaydı aşamasına gelmeden önce tamamlaması gereken işlemler ve dokümantasyon, hukuki ve teknik bilgi gerektirmektedir. Ayrıca VERBİS kaydı, organizasyon açısından çeşitli taahhütler gerektirmekte ve oluşturulan kaydın gerçeği yansıtmaması, hatalı ya da eksik olması cezai sonuçlar doğurabilmektedir. VERBİS üzerinde yapılan tüm işlemler veri sorumlusunun sorumluluğundadır.

  Kayıt öncesinde veri envanterinin mutlaka hazır olması gerekmektedir. Hazırlanan veri envanterinde, kategorilerin belirlenmesi son derece önemlidir. Dikkate alınması gereken bildirim adımları alttaki gibidir.

  VeriEnvanteri

   

  Diğer Hizmetlerimiz

  Verbıs kaydı nedir?

  Verbıs kaydı, bir kişinin sözlü olarak konuştuğu bir metnin kaydedilmesi ve daha sonra yazılı metne dönüştürülmesi işlemidir. Bu, bir konuşmanın yazılı olarak belgelenmesi veya bir konuşmacının sesini kaydetmek için kullanılabilir.

  Verbıs kaydı nasıl yapılır?
  Verbıs kaydı ne için kullanılır?
  Verbıs kaydı yaparken nelere dikkat etmek gerekir?
  Verbıs kaydı yapmak yasal mıdır?